Hakkımızda

Gazi İİBF  İngilizce Çalışma Ekonomisi Endüstri İlişkiler mezunu, Akdeniz Üniversitesi Klasik Arkeoloji Ön lisans, Marka Yönetimi tezsiz master, tarım – gıda marka uzmanı  Profesyonel yelkenci. Uzmanlık alanları tarım, gıda , geleceğin gıdaları, markalaşma

20 yıldır tarım ve gıda konusunda şirketler yöneten Atman;  5 yıl önce Mine Ataman bread markasını kurdu. Tarım ve gıda ile ilgili danışmanlık hizmetlerini yürütmekte, aynı zamanda konuşmacı olarak çalışma hayatına devam ederken, tarım ve gıda konusunda da televizyon programları yapmaktadır.

Geçmiş dönemlerde, Başkent Üniversite’sinde, Rekreasyon Yönetimi, hali hazırda Nişantaşı Üniversitesi’nde Acun Medya Akademi’de Tarım Tarihi  derslerini vermektedir. Türkiye’de tarım, gıda ve tarım – gıdada markalaşma konularında öncü çalışmaları olan Ataman yaptığı çalışmalarla hali hazırda çeşitli Bakanlık, birçok kamu ve özel sektör şirketlerine tarım ve gıda konusunda projeler hazırlayıp içerikler yaratmaktadır.

Ulusal ve bölgesel süreli yayınlarda tarım, gıda, teknoloji, gastronomi konularında yazıları yayınlanmaktadır. Dünya Gazetesi, Tarımdan Haber gazetelerinin yazarları arasındadır.   ‘’Cennette İlk Sofra – Bilge Kadın’’ kitabı dünyada bir ilk olup kişisel gelişim, ahilik kültürü ve buğdayın ekmeğin hikayesini birleştirmiştir. Miller dergisi yayın kurulundadır.  Cennette İlk Sofra projesi  Türkiye’de buğday, Göbeklitepe  ile ilgili turizm destinasyonlarının oluşmasına katkı  sağlarken, bu alanda öncü oldu. Şehrin En köklüsü kitabı yazarın ikinci kitabıdır.

Türkiye’nin ilk ekmek festivalini yapan Mine ATAMAN Ekmek İsrafı kampanyasında çalışmalar yapmış olup, Tam Buğday Zamanı, Anadolu Mayası kampanyasının yaratıcısıdır.

Mine ATAMAN, bir çok festival, kongre ve sempozyumlarda ekmeğin mitolojik  tarihi, Göbeklitepe, tarım tarihi, tarım 5.0, geleceğin gıdaları, metaverse agriculture konularında konuşmalara katılmakta aynı zamanda Tedex konuşmacısıdır.

‘’CENNETTE İLK SOFRA’’ adlı dans ve müzikli gösterisini farklı salonlarda sergilemektedir.  ‘’Mayasında Aşk Var’’ isimli çalışma ile de yine dünyada bir ilk gerçekleştirerek kişisel gelişim ile ilgili etkinliklerde yer almaktadır.

Şu anda «tarımsal hülasalar» ve «metaverse karın doyurur mu» içerikleriyle konferanslar vermekte.

Doğal TV’de yayınlanmış olan ‘’EKMEK’’ adlı televizyon programı  Türkiye’nin ilk ve tek   ekmek programıdır. Her hafta TRT Fm’de bir gün tarım özeti yapmaktadır. Türkiye Ekmek Atlasını da hazırlayan Ataman, Girişimcilere Marka Eğitimi ile kooperatiflere ve kadın girişimcilere marka eğitimleri vermektedir.

Ataman, Endüstriyel Fırıncılar Birliği yönetim Kurulu üyesi, Tarım Gazetecileri Derneği, Tarım ve Gıda Etiği Derneklerinin üyesi olup Tohum Platformu  kurucusudur.

Yakın zamanda son kitabı yayınlanacaktır.

İktisatçı, arkeolog,  tarım yazarı – fütüristi, hikayesiyle ilham veren  Mine Ataman hakkında detaylı bilgi için

Lütfen www.mineatamanbread.com ’daki yazıları takip ediniz